Villa Wesseti restoran Pärnus

Suvepealinnas asuv Villa Wesseti restoran on korduvalt pärjatud parimaks restoraniks Pärnus. Tegu on väga peene ja kiidetud kohaga, kus armastavad söömas ja aega veetmas käia nii kohalikud kui ka turistid. 

Restoran asub Pärnu rannapargi vastas ning on oma asukoha tõttu eriti populaarne just suvel. Suvekuudel on restoran tihti otsast-otsani rahvast täis ning kliendid on valmis isegi järjekorras laua vabanemist ootama. Talvel on restoranis tunduvalt vaiksem, sest siis liigub Pärnus vähem rahvast.

Meeldiv atmosfäär

Hea restorani puhul on tähtsad absoluutselt kõik detailid ning lisaks maitsvale toidule paistab Villa Wesseti restoran silma ka tipptasemel teeninduse ning kauni miljöö tõttu. Restorani interjöör on ühtlasi elegantne kui ka hubane ning sobib suurepäraselt nii ärikohtumiste pidamiseks kui ka pidulikumateks puhkudeks nagu näiteks tähtpäevade tähistamiseks. 

Vastavalt soovile saavad kliendid valida endale sobiva istekoha kas restoranis või Päikeseterrassil. Üldiselt einestavad kliendid päikeseterassil, kuid restorani poolele on võimalik näiteks suurema ürituse jaoks pikk laud broneerida. Päikeseterassil mahub korraga ühte lauda istuma kuni 8 inimest. 

Peale selle, et restoran näeb seest väga hea välja, paistab ta ka väljaspoolt silma. Villa Wesseti päikeseterass on kolmest küljest ümbritsetud klaasiga ning restorani seest avaneb vaade Pärnu rannapargile. Suvel on avatud ka majaesine terass, kus on mõnus aega veeta. 

Midagi igaühele 

Villa Wesseti menüüd uuendatakse hooajaliselt, et pakkuda võimalikult palju värsket kohalikku toorainet. Valikus on palju huvitavaid maitseelamusi ning hoolikalt koostatud menüüst leiab igaüks endale midagi sobivat. Varasemalt ei olnud restoranis eraldi taimetoidu valikut, kuid nüüdseks on menüüs olemas ka pearoog tofuga ning kinoasalat köögiviljadega. Kui laudkonnas on lapsi tuuakse lauda ka eraldi lastemenüüd. See on ühtlasi ainuke menüü restoranis, mis sisaldab friikartuleid. 

Lisaks tavalistele restoranitoitudele nagu part või pasta on menüüs ka eksootilisemaid roogasid, näiteks kaheksajalg, või siis midagi kodumaisemat nagu kukeseenesupp. Kõige populaarsemaks toiduks on restoranis läbi aegade olnud pasta ning praegusel hooajal on pastavalikus “pasta ja sealiha”, mis on valmistatud pikalt küpsenud sealihast. 

Ühte kindlat toitu, mida kindlasti proovima peaks, ei olegi siinkohal välja tuua, sest huvitavaid roogasid on palju. Eks kohapeal saab igaüks ise valida, mille järgi hetkel isu on või mis valikust kõige rohkem huvi pakub. Hooajaliselt muutuv menüü toob püsikliente ikka ja jälle tagasi ka uusi roogasid proovima. 

Joogivalik on restoranis samuti väga hea. Saadaval on lai valik erinevaid teesid, veine ja kokteile. Lisaks on valikus olemas alkoholivabad kokteilid ja karastusjoogid.

Hinnad Villa Wessetis ei ole liiga kõrged. Kõige kallim roog on veisepraad, mille eest tuleb välja käia 23 eurot, kuid pasta maksab ainult 9 eurot ja supp 7 eurot. Üldiselt on hinnaklass üsna keskmine ning maitseelamus seda hinda väärt. 

Klientidel on võimalus Villa Wesseti toitu ka kodust lahkumata nautida, sest lisaks kohapeal söömisele, saab restoranis pakutavaid toite ka tellitoidu kulleriga koju tellida. 

Teenindus

Restoranis on väga kõrge teenindusstandard ning klienditeenindajad on väga abivalmid ja sõbralikud. Nad oskavad anda nõu nii toidu- kui ka veinivaliku osas ega jäta laudkonda kogu külastuse vältel tähelepanuta.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Villa Wesset on üks Pärnu tipprestorane, kus on võrdselt hea nii teenindus kui toit. Kindlasti tasub seda kohta Pärnusse sattudes külastada.

Kuidas teha fotosid külma ilmaga?

Talv on kaunis aastaaeg ning pakub ühtlasi ka palju uusi võimalusi pildistamiseks, kuid külma temperatuuriga kaasnevad ka teatud väljakutsed. Kuidas kaitsta ennast ja oma varustust külma eest? Siin on 6 nippi selleks, et talvel pildistamine paremini sujuks. 

Tee ettevalmistusi

Alusta pildistamist laetud akuga ning võimalusel võta kaasa ka varuaku, sest külma temperatuuriga saab kaamera aku palju kiiremini tühjaks. Sama kehtib ka telefonide puhul. Leia soojuskindel kott kaamera ja varuaku jaoks. Varuakut on hea hoida ka jope sisetaskus, sest nii hoiab kehatemperatuur seda soojas. 

Pane ennast soojalt riide. Lisaks tuleks arvestada sellega, et õues pildistades hakkavad kõige rutem külmetama käed. Proovi leida kindad, mis hoiavad sooja, kuid on siiski piisavalt mugavad kaamera kasutamiseks. 

Õues pildistamiseks võiks kaasas olla ka eraldi kätesoojendaja. Nii on võimalik käed ruttu üles soojendada ning soovi korral fotojahti jätkata. Kui tunned, et sul on liiga külm, tuleks pildistamine siiski pooleli jätta ja mõni teine kord uuesti proovida. Ükski foto pole väärt enda tervise kahjustamist.

Seadista kaamera sätted manuaalselt

Enamik inimesi kasutab fotode tegemiseks automaatseid kaamera seadeid, mis tähendab seda, et kaamera otsustab ise kui palju ta fotodele valgustust lisab. Kogenumad fotograafid seadistavad kaamera aga manuaalselt, sest ükski automaatrežiim ei ole täiuslik.

Automaatseaded võivad olla probleemiks just lund pildistades, sest lumi on väga ere ning kaamera arvab siis, et peab pildid tumedamaks tegema. Nii võib lumi piltidel hall jääda. 

Kui pildid tulevad muudetud seadetest hoolimata tumedad, saab neid ka fototöötlus programmides kohendada. Siiski on töötlemist parem alustada fotost, mis on soovitud lõpptulemusele juba võimalikult lähedal.

Otsi kontrasti

Valge maapinna taustal tulevad objektid nagu puud, hooned, loomad või inimesed fotol palju paremini esile. Otsi huvitavaid objekte, et lisada oma fotodele kontrasti. Pildid ainult valgest maapinnast võivad jääda natuke igavaks. 

Pikk säriaeg

Lumesadu annab võimaluse kaamera säriajaga mängida. Lühikese säriajaga jäävad lumehelbed fotole selged ja teravad, pikem säriaeg annab võimaluse jäädvustada lumehelbete liikumist. Nii saab teha huvitavaid pilte näiteks tuulise ilmaga või jäädvustada lumehelbete langemist. 

Pika säriajaga pildistades on oluline kaamerat ise mitte liigutada. Selliste piltide puhul oleks kindlasti abiks statiivi olemasolust.

Kaitse kaamerat niiskuse eest

Kaamerad ei karda külma, kuid probleemiks võib olla niiskus. Kui oled kaameraga pikalt külmas pildistanud ja tood selle sooja ruumi, tekib kaamera pinnale kondens ehk õhuniiskus, mis muutub kaamera külmal pinnal veeks. 

Kuna kaamerad on mingil määral niiskuskindlad ei pruugi see koheselt probleeme tekitada, kuid pidev kokkupuude veega võib kaamerale siiski halvasti mõjuda. Kogenumad väljas pildistajad kasutavad selle vältimiseks õhukindlaid kilest kotte, kuhu sisse nad panevad kaamera enne sooja siseruumi minemist. Nii ei saa kaamerale kondensi tekkida, sest see ei puutu kokku õhu ega õhuniiskusega. Kaamera saab kotist välja võtta siis, kui see on piisavalt üles soojenenud. Kasuta seda aega enda üles soojendamiseks ja tee endale tassike teed.

Jää siseruumidese

Mõned inimesed on külmakartlikumad kui teised. Kui juba mõte väljas pildistamisest toob sulle külmavärinad, siis proovi asjale loovalt läheneda. Talviste fotode tegemiseks ei pea ilmtingimata tundide viisi õues külmetama. Mõtle, mida saaksid saavutada siseruumides, milline vaade avaneb sulle toaaknast, jne. Ehk saad pildistada jääpurikaid, päikeseloojangut või midagi muud huvitavat. Teine variant oleks teha fotosid läbi autoakna.

Talvel pildistamine on paras väljakutse, kuid loodetavasti aitavad need nipid selle ülesandega paremini toime tulla. 

Artikkel valmis koostöös voodrilaud.ee‘ga